Skup aut używanych Szczecin

Jeżeli szukają Państwo najlepszego rozwiązania dla szybkiej wyceny i sprzedaży aut, w oparciu o jasną i przejrzystą umowę, czekamy na kontakt. Skupujemy auta zarówno ze Szczecina i okolic, jak i z całego województwa zachodniopomorskiego.

ARTYKUŁY

Skup aut używanych Szczecin Auto Forum


Przejdź do artykułów

Rynek sprzedaży samochodów. Jak działa nasz skup?

Skup Auto Forum zajmuje się pozyskiwaniem i ewentualną naprawą pojazdów, których klienci z jakiegoś powodu chcą się pozbyć. Pomagamy zarówno w procesie transportu, jak i samego ustalenia ceny, dokładnie określając z czego wynika wartość rynkowa danego pojazdu. Zależy nam w równym stopniu na Państwa zadowoleniu, co na szybkości i przejrzystości całej transakcji. Nasz skup znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w Szczecinie.

Sprzedaż aut jest procesem, który w pierwszej chwili może wydawać się dosyć problematyczny, szczególnie jeśli ktoś ma z nim do czynienia po raz pierwszy. Duża ilość skupów, dosyć niesprecyzowane ceny i rynek, który swoje korzenie zawdzięcza sprowadzaniu aut z zachodu, mogą budzić pewien niepokój. Formalności związane z umową kupna-sprzedaży nie będą trudnością dla osób, które chcą szybko i sprawnie pozbyć się swojego pojazdu– robimy to od lat.

Nasz skup wspiera klienta od samego początku, a pojazdy skupujemy niezależnie od marki, stanu przeglądu czy uszkodzeń. Staramy się, aby nasi klienci czuli wsparcie płynące ze współpracy z naszą firmą. Odbiór i transport odbywa się gratis, a po rozbite, powypadkowe czy uszkodzone pojazdy wysyłamy nasze własne lawety. Umowę kupna-sprzedaży dostarczamy osobiście, a po odebraniu pojazdu i przekazaniu odpowiednich dokumentów, wszelkie formalności zostają już po naszej stronie.

Napisz do nas w sprawie skupu aut używanych w Szczecinie!

Przejdź do kontaktu


Skontaktuj się

Jaki rodzaj aut jesteśmy w stanie kupić?

Nasz skup aut, nie ma ograniczeń względem uszkodzeń czy sprawności. Kupimy pojazd w dowolnym stanie i dowolnej marki, na terenie Szczecina i okolic. Skupujemy auta zarówno sprawne jak i rozbite, a za całą transakcję płacimy gotówką bądź przelewem, w zależności od preferencji naszego klienta. Staramy się aby cały proces przebiegał możliwie szybko i w jak najbardziej przejrzysty sposób.

Każdy pojazd, niezależnie czy mowa o Szczecinie i okolicach, czy o obszarze całego województwa zachodniopomorskiego, będzie w kręgu naszych zainteresowań. Jesteśmy w stanie dojechać i wycenić pojazd, po wcześniejszej rozmowie z klientem, gdzie ustalimy czas i miejsce oględzin aut. W przypadku aut w stanie mocno powypadkowym, bądź po pożarze, zalaniu czy innych wyniszczających konstrukcję przejściach, ustalamy czas i miejsce w którym dojedzie do Państwa laweta.

Jak wyceniamy pojazdy?

Cena pojazdu który kupimy, ustalana jest na podstawie jego stanu przeglądu. Uszkodzone i powypadkowe pojazdy, które wymagają przeprowadzenia pewnego rodzaju napraw, będą z pewnością miały mniejszą wartość rynkową, niż te które tylko czekają na odbiór. Stan i możliwości techniczne aut, ocenia nasz rzeczoznawca, który ostatecznie podaje cenę jaką jesteśmy w stanie zaoferować. Sprawne auta, które wymagają mniej konserwacji stanu technicznego, kupimy i zapłacimy gotówką od ręki.

Sprzedaż następuje po ustaleniu wyceny, która oscyluje w granicach od 60 do 80 procent, rynkowej wartości aut. Te najbardziej sprawne pojazdy, są przez nas zabierane na miejscu, a my płacimy gotówkę do ręki. Jeżeli pojazd wymaga większych oględzin, bądź jest w stanie powypadkowym/jest wrakiem, wartość rynkowa zostaje pomniejszona o niezbędne naprawy, które będziemy zmuszeni przeprowadzić na własny koszt.

Jak wygląda transakcja?

Od samego początku staramy się wspierać naszych klientów, podczas procesu transakcji. Na samym początku, należy skontaktować się z naszym biurem skupu aut w Szczecinie, tak abyśmy mogli umówić się na dogodny termin wyceny i odebrania pojazdu. W przypadku uszkodzonych aut, niezbędna będzie laweta którą sami dostarczamy.

Po ustaleniu wyceny pojazdu, oraz w oparciu o to czy nasz klient już wcześniej z nami współpracował, zostaje podana ostateczna cena aut, za którą skupujemy od Państwa pojazdy. Na sam koniec, przy podpisaniu umowy przekazane zostają nam również dokumenty, niezbędne do sfinalizowania transakcji. Ich dokładną listę omówimy w akapicie poniżej.

Niezbędne formalności.
Jakie dokumenty należy mieć ze sobą?

Podczas podpisywania umowy, którą przygotowuje nasze biuro skupu aut, należy pamiętać o jeszcze kilku dodatkowych elementach, niezbędnych do przeprowadzenia całej transakcji. Będą to:

  • Dokument potwierdzający tożsamość, najlepiej dowód osobisty.
  • Dowód rejestracyjny auta bądź aut.
  • O ile została wydana – karta pojazdu.
  • Jeżeli osoba sprzedająca jest współwłaścicielem – wymagane jest upoważnienie lub osobisty podpis współwłaściciela.
  • OC i przegląd techniczny – opcjonalnie, nasz skup jest w stanie kupić za gotówkę, auta bez nich.

Przypominamy naszym klientom o konieczności poinformowania ubezpieczyciela o pozbyciu się pojazdu, a także o podatku dochodowym (jeżeli osoba jest właścicielem pojazdu krócej niż sześć miesięcy), który należy oddać do Urzędu Skarbowego.

Jeżeli zostanie podpisana umowa i otrzymamy dowód rejestracyjny, następuje sfinalizowanie transakcji, a wszelkimi formalnościami związanymi z przerejestrowaniem, zajmujemy się sami. Całość procesu rejestracji pojazdu, jest już po stronie naszego biura w zachodniopomorskim.

Call Now Button+48 884 666 122