Auto kasacja Szczecin

Jeśli masz świadomość, że Twoje stare auto zostało bezpowrotnie zastąpione i dalsza jego eksploatacja nie będzie już możliwa, powinieneś skontaktować się z nami. Bardzo często tego typu pojazdy zalegają na naszych posesjach, ponieważ do końca sami nie wiemy, co z nimi zrobić bądź zwyczajnie powstrzymuje nas sentyment. Samochód z uwagi na swój wiek, nadmierną eksploatację, bądź uszkodzenia techniczne powinien być wyłączony z dalszego użytkowania, a jego utylizacją musi zająć się legalna Stacja Demontażu Pojazdu.

Nasza firma Auto Forum w Szczecinie od wielu lat zajmuje się skupem pojazdów całych, składanych, uszkodzonych oraz mocno zaniedbanych, w celu ich późniejszej kasacji. Przyjmiemy każde auto bez względu na model, które z jakiegoś powodu nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Nasze doświadczenie pozwala nam wykonać w pełni rzeczową wycenę, a przeprowadzona kasacja pojazdów posiada całą wymaganą dokumentację i jest realizowana zgodnie z obowiązującym prawem.

ARTYKUŁY

Auto kasacja Szczecin Auto Forum


Przejdź do artykułów

Jakie są zalety kasacji pojazdów?

Pierwszą i najważniejszą zaletą złomowania pojazdu jest to, że tak naprawdę pozbywamy się problemu. Samochód już nie będzie zagracał naszego podwórka, a ubezpieczyciel zwróci nam środki za niewykorzystany czas ochrony. Po co w takim razie dalej generować koszty i utrzymywać auto, które już nam nie służy? Auto kasacja pozwoli nam odzyskać nieco gotówki. Przyjmujemy pojazdy w każdym stanie, dlatego cena obliczana jest na podstawie właściwej masy auta, która jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym.

Napisz do nas w sprawie auto kasacji w Szczecinie!

Przejdź do kontaktu


Skontaktuj się

Bezproblemowa kasacja aut na terenie Szczecina.

Auto Forum w Szczecinie jest w pełni legalną Stacją Demontażu Pojazdów, która została zatwierdzona przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Dzięki temu ma prawo wydać Ci zaświadczenie unieważniające dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (o ile została wydana) oraz tablice rejestracyjne. Pozwolimy ograniczyć Twoje koszty do minimum, ponieważ przewozimy wraki własnym transportem na terenie województwa zachodniopomorskiego. Masz jeszcze wątpliwości odnośnie auto kasacji w Szczecinie? Zadzwoń do nas (pracujemy 6 dni w tygodniu) - odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Dlaczego kasacja pojazdów jest taka ważna?

Obecnie wiele mówi się o zanieczyszczeniu środowiska, jednak nie każdy traktuje stare samochody lub wraki aut jako zwykły odpad, który pozostawiony samemu sobie stanowi zagrożenie dla ekosystemu. Pomyślmy o zużytym akumulatorze, oponach, płynach eksploatacyjnych czy tworzywach sztucznych – są to bardzo uciążliwe dla środowiska odpady, które powinny zostać zutylizowane. Proces ten jest dosyć skomplikowany i wymaga doświadczenia, dlatego wybieraj jedynie legalne Stacje Demontażu Pojazdu, co pozwoli Tobie ograniczyć ryzyko. Każde auto przetransportowane do Auto Forum w Szczecinie jest poddane wnikliwej rozbiórce na części pierwsze, gdzie są one stopniowo utylizowane. Jeśli pozwolisz nam zająć się Twoim pojazdem możesz być pewny, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na środowisko naturalne obejmujące Szczecin i okolice.

Czy samodzielny demontaż aut jest legalny?

Rozbieranie aut w garażach, na posesjach lub za pośrednictwem nielegalnych punktów jest niezgodne z prawem. Kary za tego typu działania rozpoczynają się od 10 tysięcy złotych. Niestety na chwilę obecną jedynie co trzecie auto nie nadające się do dalszej eksploatacji jest poddawane legalnej kasacji. Skutki takiego postępowania są niestety szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Jakie dokumenty są potrzebne przy kasacji pojazdu?

Skoro już wiesz dlaczego nie należy unikać kasacji aut, pozwól, że skupimy się teraz na dokumentach, które będą Tobie potrzebne.Jeśli wyłącznie Ty jesteś właścicielem auta wystarczy okazanie dowodu osobistego oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie zapomnij również o karcie pojazdu, jeśli została ona wydana.

Co trzeba zrobić po zezłomowaniu pojazdu?

Po zezłomowaniu samochodu czeka nas wizyta w wydziale komunikacji mająca na celu wyrejestrowanie auta. Jesteśmy zobowiązani, aby to zrobić w przeciągu 30 dni od zdania samochodu do Stacji Demontażu Pojazdu w Szczecinie. W momencie samego złomowania otrzymamy zaświadczenie o zezłomowaniu oraz podziurawione tablice rejestracyjne. Ostatnim krokiem jest zabranie protokołu oraz oznaczonych tablic do wydziału komunikacji urzędu miasta w celu wykreślenia pojazdu z rejestru.

Kasacja samochodu - przebieg.

Z firmą Auto Forum, działającą na terenie Szczecina, przebieg kasacji samochodu jest bardzo prosty i konkretny. W kilku krótkich krokach jesteś w stanie pozbyć się Twojego problemu i uniknąć jakiegokolwiek ryzyka.

  • Skontaktuj się z nami. Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie korzystając z formularza kontaktowego na stronie www.
  • Przygotuj wszystkie potrzebne dokumenty. Musisz mieć dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu (jeśli została wydana).
  • Transport samochodu do Auto Forum w Szczecinie. Oferujemy zupełnie darmowy odbiór pojazdu 6 dni w tygodniu ze wskazanego przez Ciebie miejsca.
  • Złomowanie oraz wydanie zaświadczenia o przyjęciu auta do kasacji. Wystawiony protokół będzie Tobie potrzebny do wyrejestrowania pojazdu oraz złożenia wypowiedzenia umowy OC u ubezpieczyciela.
  • Wizyta w wydziale komunikacji urzędu miasta lub gminy w celu złożenia wniosku o wykreślenie samochodu z rejestru.

Tak, jak widzisz nie jest to skomplikowany proces. Auto kasacja w Szczecinie w naszym legalnym punkcie zaoszczędzi Twój czas i pieniądze. Nie poniesiesz przy tym dodatkowych kosztów, a my zajmiemy się całą resztą. Wystarczy kilka kroków by usunąć stare, rozbite, powypadkowe lub uszkodzone auto z Twoich oczu.

Call Now Button+48 884 666 122