Ile płacą za samochody w skupie aut?

Ile dostanę za złomowanie auta?
Ile dostanę za złomowanie auta?
17 sierpnia, 2020
Na co uważać przy wyborze skupu aut?
Na co uważać przy wyborze skupu aut?
17 sierpnia, 2020
Ile płacą za samochody w skupie aut?

Sprzedaż starego samochodu na własną rękę może okazać się kłopotliwa, dlatego też coraz większą popularność zyskują profesjonalne punktu skupu aut. Odkupienie używanych samochodów przez skup aut, to szansa na spieniężenie go nawet w kilka dni. Dodatkowym atutem jest możliwość otrzymania gotówki prosto do ręki. To nie tylko oszczędność czasu i nerwów, ale często i pieniędzy. Decydując się na sprzedaż samochodu w takim punkcie z pewnością stawiasz sobie pytanie, ile można otrzymać za swoje auto. Odpowiedź wscale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać.

Czym jest skup aut?

Profesjonalny skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój stary, używany samochód. Bez względu na to, czy auto jest całe, czy też uszkodzone, zadbane czy zupełnie wyeksploatowane, w szybki i łatwy sposób można się pozbyć zalegającego pojazdu. Sprzedaż używanych samochodów w skupie jest stosunkowo nowym sposobem pozbycia się nieużywanego już auta. Jednak z roku na rok co raz więcej użytkowników pojazdów decyduje się na tego rodzaju sprzedaż. Dzięki temu klient zyskuje możliwość szybkiej i co ważniejsze w pełni legalnej transakcji, bez konieczności spędzania długich godzin na poszukiwaniu kupca.

Przy dobrej jakości samochodu i jego stanu technicznego, sprzedaż zazwyczaj jest realizowana praktycznie tego samego dnia, natomiast zapłata następuje w formie gotówki lub przelewu natychmiastowego. Skup aut działa na zasadzie kupna samochodu od jednego klienta, a następnie sprzedania go po wyższej cenie innemu.

Ile można zarobić na aucie w skupie?

Z punktu widzenia sprzedającego, najważniejszą kwestią, jest kwestia finansowa. Niestety nie da się precyzyjnie podać kwoty bez znajomości specyfikacji danego samochodu, ponieważ nie ma jednego stałego taryfikatora dla wszystkich. Ostateczna cena, która zostanie zaproponowana przez skup aut, zależy bowiem od kilku czynników, takich jak:

  • rocznik samochodu,
  • wersja silnika,
  • przebieg auta,
  • stopnień eksploatacji,
  • popularność modelu.

Każdy model wyceniany jest całkowicie indywidualnie, a wynagrodzenie mieści się w granicach od 300 złotych nawet do 200 tysięcy. W przypadku bardzo wyeksploatowanych samochodów, które nie spełniają większości standardów, zazwyczaj bierze się pod uwagę wagę samochodu. Z kolei nowsze modele samochodów pomimo tego, że mogą być niesprawne, zazwyczaj zawierają części, które można ponownie wykorzystać.

Ważną kwestią, o której zdaje się zapominać większość klientów, jest fakt, że skup aut nie kupuje wartości sentymentalnej, a jedynie ocenia faktyczny stan pojazdu. Oznacza to, że im lepszy stan samochodu pod względem blacharsko-lakierniczym oraz sprawności technicznej, tym wyższa wycena.

Najczęściej można spotkać się z sytuacją, podczas której jeśli samochód jest w bardzo dobrym stanie i nie wymaga większego wkładu finansowego, zostanie zaproponowana kwota z zakresu 70-80% jego realnej wartości. Dla niektórych może to nie być wystarczające, jednak w większości przypadków klient cieszy się, że ma “problem” z głowy. Warto również pamiętać, że skupy aut utrzymują się z prowizji pomiędzy zakupieniem używanego samochodu, a następnie jego sprzedażą. Nie zawsze udaje się sprzedać auto od razu, czasem może się to przeciągnąć nawet do kilku miesięcy w zależności od modelu pojazdu.

Dlaczego warto sprzedać auto w skupie?

Pracownicy skupu aut to profesjonaliści, którzy znają tajniki branży motoryzacyjnej. Wieloletnie doświadczenie pozwala im dokładnie wycenić konkretny model samochodu, tak aby obie strony były zadowolone z transakcji. Dodatkowym atutem jest sporządzenie umowy kupna-sprzedaży, która sporządzana jest od ręki, dzięki czemu klient posiada wszystkie niezbędne dokumenty.

Wybierając się do skupu aut, warto zabrać ze sobą niezbędne dokumenty (w zależności od ich posiadania):

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,

  • dowód rejestracyjny lub specjalne oświadczenie w przypadku zniszczenia go, zagubienia czy zatrzymania,

  • karta pojazdu (jeśli została wydana) lub specjalne oświadczenie,

  • oświadczenie o zagubieniu lub zniszczeniu tablic rejestracyjnych,

  • zgoda drugiego właściciela na samodzielnie podejmowanie decyzji w sprawie samochodu,

  • upoważnienie do podejmowania działań przez osoby trzecie w imieniu właściciela,

  • wpis KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wsparte upoważnieniem przedstawiciela przedsiębiorstwa w przypadku samochodu zarejestrowanego na firmę,

  • umowa kupna-sprzedaży, jeśli samochód nie jest zarejestrowany na nowego właściciela.

Call Now Button+48 884 666 122