Czy warto sprzedać auto w skupie aut?

Na co uważać przy wyborze skupu aut?
Na co uważać przy wyborze skupu aut?
17 sierpnia, 2020
Jak wyrejestrować samochód bez złomowania?
Jak wyrejestrować samochód bez złomowania?
18 sierpnia, 2020
Czy warto sprzedać auto w skupie aut?

Skup aut to alternatywa dla komisów samochodowych i samodzielnej sprzedaży pojazdów. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania. W poniższym artykule znajdują się odpowiedzi na pytania dlaczego tak się dzieje i czy na pewno warto wykorzystywać właśnie ten rodzaj sprzedaży.

Kiedy warto oddać auto do skupu?

Skup aut to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i sprawnie sprzedać samochód. Alternatywy w postaci wstawienia pojazdu do komisu lub samodzielnej próby sprzedaży nie gwarantują jaki będzie faktyczny czas oczekiwania na sfinalizowanie transakcji. Może się bowiem okazać, że właściciel będzie zmuszony do ciągłego wstawiania ogłoszenia i rozmawiania z wieloma osobami, które w ostateczności i tak nie będą zainteresowane kupnem. Warto podkreślić, że każda taka rozmowa to konieczność przygotowania samochodu do oględzin, co generuje dodatkowe koszty i czas.

O ile w przypadku komisu problemy te odpadają, to jednak wstawienie auta w tego rodzaju miejsce wiąże się z koniecznością oddania pełnej kontroli nad sprzedażą. To handlowiec będzie prowadził wszelkie negocjacje, na które właściciel nie będzie miał wpływu. Być może na etapie rozmów pełnoprawny posiadacz samochodu zdecydowałby się jednak na obniżenie ceny, czego handlowiec nie może zrobić bez porozumienia. W konsekwencji szanse na sprzedaż maleją. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż poziom zaufania potencjalnych klientów do komisów samochodów stale spada. Dzieje się tak za sprawą wielu krążących opowieści o sprowadzaniu i sprzedawaniu niesprawnych samochodów czy nagminnym cofaniu liczników. Jak widać obie metody mają swoje plusy i minusy. Na tym tle skup aut jest bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem.

Skup aut a pojazdy uszkodzone 

Skup aut w Szczecinie to również świetna alternatywa w przypadku pojazdów po stłuczce lub wypadku. Firmy zajmujące się skupem są zainteresowane niemal każdym pojazdem, bez względu na jego stan. Tego rodzaju przedsiębiorstwa zwykle proponują swoim klientom nieco większe stawki niż złomowiska. Takie rozwiązanie to jednak nie tylko sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki poza pieniędzmi otrzymanymi z ubezpieczenia, ale także brak konieczności angażowania się w organizację transportu niesprawnego pojazdu na złomowisko, co jest wyjątkowo wygodne.

Jakie są korzyści ze sprzedaży auta w skupie aut?

Sprzedaż auta firmie, która zajmuje się skupem samochodów niesie za sobą wiele korzyści. Pierwsza i najważniejsza to oczywiście względy finansowe. Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że sprzedając samochód samodzielnie można uzyskać lepszą cenę, to jednak biorąc pod uwagę koszty i nakłady pracy związane z koniecznością każdorazowego przygotowania samochodu do oględzin oraz koszty związane z umieszczaniem ogłoszeń w sieci lub innych mediach, różnica ta w pewnym momencie się zaciera.

Ponadto właściciel samochodu, który nie może szybko sprzedać pojazdu, i tak w pewnym momencie znacznie obniża jego cenę.Skup aut to również wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko, sprawnie i bezproblemowo dokonać udanej transakcji, przy niewielkim zaangażowaniu, z uwzględnieniem minimum formalności.

Przebieg transakcji

Aby skorzystać z oferty firmy skupującej samochody, wystarczy skontaktować się wybranym przedsiębiorstwem telefonicznie lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej. Przedstawiciele skupu odpowiedzą na wszelkie pytania i opowiedzą o wszystkich istotnych kwestiach. Każde auto podlega indywidualnej wycenie, dlatego pośrednicy przyjeżdżają bezpłatnie pod adres wskazany przez zgłoszeniodawcę i dokonują szczegółowych oględzin. Po zaakceptowaniu warunków przez każdą ze stron, dochodzi do sfinalizowania transakcji. Wówczas podpisywana jest umowa, a pieniądze przekazywane są gotówką na miejscu lub przelewem na konto. Wszelkie formalności zostają po stronie firmy skupiającej auta, dlatego w momencie złożenia podpisu na umowie procedura sprzedaży jest zakończona. Auto odbierane jest jeszcze tego samego dnia na koszt odbierającego.

AUTOFORUM od lat zajmuje się skupywaniem aut, zapraszamy do kontaktu.

Call Now Button+48 884 666 122